Jana Vyvlečková

Pojďme si ten život s dětmi společně užít

Ráda vám ukážu, jak si chvíle s dětmi užívat naplno.

Podpořím váš vzájemný vztah, aby se u vás doma usadila spokojenost a bylo vám společně dobře.

Jako dvojnásobná máma jsem se až za pochodu učila a poznávala, co přispívá k větší pohodě, co pomáhá budovat dlouhodobě láskyplné vztahy s dětmi.

Přitom jsem vystudovala sociální pedagogiku a povědomí o výchově jsem měla.

Na spoustu věcí jsem ale nebyla připravená.

Zaskočil mě ubíjející stereotyp každodenní péče o miminko,

překvapily mě moje reakce na některé nevhodné chování dětí,

zapomínala jsem na svoje potřeby,

nevěděla jsem, jak správně s dětmi mluvit, aby poslouchaly.

Přála jsem si vše zvládat co nejlíp, ale to se mi ne vždy dařilo.

Své děti jsem pochopitelně milovala a toužila jsem mít s nimi co nejlepší vztah.

Proto v jsem situacích, kdy to drhlo z mojí nebo druhé strany, hledala způsoby, jak to udělat, aby nám bylo spolu dobře.

Účastnila jsem se mnoha seminářů, přečetla jsem spoustu knih o rodičovství a o výchově, ale také o vztazích a životní spokojenosti. Začala jsem měnit postupně spoustu věcí, zkoušela jsem, co a jak bude nám bude fungovat.

Svoji čtyřicítku jsem oslavila s novorozencem v náručí a musím říct, že díky předchozím zkušenostem jsem byla od samého začátku mnohem víc v pohodě. Nejen, že jsem se poučila z předchozích chyb, ale už jsem věděla, jak jít spokojenosti naproti.

Posvítím vám na cestu k pohodovějšímu vztahu s dětmi

Když jsem navštěvovala rodiny dětí se zdravotním znevýhodněním coby poradce rané péče, naučila jsem se jedno. Každý vztah je jedinečný a specifický, stejně jako rodinná situace a myslím si, že neexistuje univerzální návod na pohodový život s dětmi.

Ráda vám ale pomohu hledat způsoby a možnosti, díky kterým vy sami budete směřovat k větší pohodě ve vztahu s vašimi dětmi.

  • Naplňuje mě rodinný život.
  • Ve společnosti dětí si připadám jako ryba ve vodě.
  • Ráda se jen tak kochám a nasávám všemi smysly krásy přírody.

Ze všeho nejvíc v přírodě miluji

  • staré stromy,
  • procházky lesem,
  • naducané mraky,
  • květiny,
  • moře,
  • kameny.

Jsem vděčná za to, že jsem.

Na blog píšu články, ve kterých můžete načerpat inspiraci na tvoření s dětmi. Také na mé fanpage Žijeme s dětmi naplno sdílím tipy, jak na pohodovější vztahy s dětmi.

Do facebookové skupiny Žijeme s dětmi naplno – inspirace a podpora pro maminky s dětmi si můžete přijít pro inspiraci i pro podporu. Dobře si uvědomuji, že být mámou je nádherný, ale zároveň velmi náročný projekt. Naše přání vychovat šťastné a spokojené děti může mnohdy narážet na nejednu překážku. Ve fanklubu pohodových vztahů (jak skupince říkám) najdete pochopení, povzbuzení, podporu i konkrétní tipy, co může podpořit pohodovější vztahy s dětmi.